021-55404393 - 021-55404093
021-55404393 - 021-55404093

سیم بکسل

طناب فولادی (سیم بکسل)       

طناب فولادی ( سیم بکسل ) عنوانی است که برای سیم بکسل استفاده میشود حال چه این سیم در معادن و صنایع سنگین استفاده شود  که سیمی با زخامت بالاست و چه سیمی باشد که برای ترمز در دوچرخه یا موتور ها استفاده میشود که سیمی با زخامت پایین است . بنابراین سیم بکسل میتواند سایز های گوناگون و مصرف های گوناگون نیز داشته باشد  .

منظور از طناب فولادی یا سیم بکسل رشته های کوچکی از سیم فولاد یا به اصطلاح استرند های است که به دور یک هسته که مفزی سیم بکسل گفته میشود که خود میتواند به تنهایی سیم بکسل جداگانه ای باشد تابیده میشوند .

به صورت جامع سیم بکسل از سه نوع ماده اولیه زیر ساخته میشود :

1ـ سیم مغز فولادی غیر گالوانیزه :

این نوع سیم ها برای صنایعی استفاده میشود که استحکاک سیم بسیار بالاست و هم چنین مقاومت سیم در برابر سایش از اهمیت بالایی برخوردار میباشد و سیم نیز با عوامل رطوبتی یا برای مثال آب تماس ندارد .

2ـ مفتول فولادی گالوانیزه :

این سیم که سطح آن با روکش مقاومی از جنس روی پوشانده شده  در برابر زنگ زدگی بر اثر آب یا  هوا  رطوبت و سایر عوامل مشابه مقاوم است . بنابراین طناب های فولادی گالوانیزه در صنایع کشتیرانی  شیلانت  و... مورد استفاده قرار میگیرد .

3ـ مفتول فولادی استینلس استیل :

طناب هایی که از این نوع مفتول ساخته میشود علاوه بر مقاومت بسیار بالا در برابر زنگ زدگی در مقابل حرارت نیز تا 1050 درجه سانتیگراد مقاوم بوده و در صنایع شیمیایی و غذایی و دارویی مورد استفاده قرار میگیرد و هم چنین مقاومت بالایی در برابر اثرات مخرب اب دریا دارند .

سیم بکسل از طناب های قطور و قدرتمندی که در معدن به کار می رود تا طناب های ظریفی که در دوچرخه برای ترمز کاربرد دارد اطلاق می گردد. سیم بکسل، طنابی است از جنس فولاد که به شکل معمول از تابیده شدن رشته ای از جنس فلز به دور هسته ای از جنس فولاد یا کنف تولید می شود.

مغزی طناب فولاد

هسته سیم بکسل بخش داخلی آن است که مفتول های ریز سیم بکسل به دور آن پیچیده میشوند . وظیفه آن این است که استند ها را کنار یکدیگر نگه دارد پس باید به اندازه ای بزرگ باشد که زمانی که سیم بکسل تحت فشار است از تماس استند ها بایکدیگر جلوگیری کند .

فروش سیم بکسل

فروش سیم بکسل در اندازه قطرهای مختلفی انجام می شود. در فروش سیم بکسل باید میزان کشش مورد نیاز و میزان خمشی که مورد نیاز می باشد بررسی شود و سپس فروش سیم بکسل بر اساس نیاز مشتری انجام شود.

قیمت سیم بکسل

بر اساس عوامل مختلفی قیمت سیم بکسل تعیین می شود. از آن جا که سیم بکسل بیشتر وارداتی می باشد بنابراین بر اساس تغییرات ارزی قیمت سیم بکسل نیز متغیر می باشد. به غیر از تغییرات ارزی مشخصات فیزیکی سیم بکسل نیز بر روی قیمت سیم بکسل تاثیر می گذارد. نوع بافت، نوع پوشش،  ضخامت و متراژ و برخی دیگر از عوامل بر روی قیمت سیم بکسل تاثیر گذار می باشد. قیمت سیم بکسل به دلیل این که کالای اساسی و البته وارداتی محسوب می شود به شکل لحظه ای به مشتری سیم بکسل در هنگام خرید سیم بکسل اعلام می شود.

اهمیت کیفیت سیم بکسل

از آن جا که سیم بکسل وظایفی چون نگهداری و حمل کالاهای مهم را بر عهده دارد که باید بدون نقص جا به جا شوند و در بیشتر صنایع سنگین از آن ها استفاده می شود بنابراین باید در خرید سیم بکسل از سیم بکسل با کیفیت خریداری نمایید تا دچار خرابی و پارگی نشود. کیفیت سیم بکسل در حفظ تعادل بسیار موثر بوده و برای کارهای سنگین بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از قسمت هایی که بر روی کیفیت سیم بکسل تاثیرگذار می باشد مغزی سیم بکسل است. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با بازرگانی آسیا بکسل ( فرشاد عباسيان ) عرضه  کننده انواع سیم بکسل ، زنجیر و تجهیزات بارگیری تماس بگیرید.

در تصویر مقابل نحوه باز کردن کلاف و قرقره سیم بکسل را مشاهده میکنید که تصویر های دو ردیف بالا صحیح و تصویر ردیف آخری اشتباه میباشد و به سیم بکسل صدمه میزند .  
 

 در تصویر بالا نحوه باز کردن کلاف و قرقره سیم بکسل را مشاهده میکنید که تصویر های دو ردیف بالا صحیح و تصویر ردیف آخری اشتباه میباشد و به سیم بکسل صدمه میزند .

بازرگانی آسیا بکسل یکی از بزرگترین تامین کنندگان سیم بکسل و زنجیر های فولادی و اتصالات بارگیری با افتخار به اطلاع شما صنعتگران محترم میرساند که انواع سیم بکسل در تناژ و سایز های گوناگون در این مجموعه موجود می باشد .

 

 

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :