021-55404393 - 021-55404093
021-55404393 - 021-55404093

سیم بکسل

 

طناب فولادی (سیم بکسل)       

عنوان طناب فولادی ( سیم بکسل ) هم در مورد طنابهای فولادی به کار میرود که در معادن مورد استفاده میشود و هم در مورد طنابهای فولادی ظریفی که در ترمز دوچرخه ها مصرف میشود .این عنوان هم در مورد طناب های ثابتی که پل های معلق را با نیروی فوق العاده نگهداری میکند و هم درباره طنابهای مورد استفاده در آسانسورها و جرثقیل ها که همیشه درر حال حرکت هستند به کار میرود . بنابراین طناب های فولادی میتوانند انواع مختلف و کاربرد های گوناگون داشته باشند .

منظور از طناب فولادی به طور کلی مجموعه ای از مفتول های فولادی است که بدنه واحدی را تشکیل میدهد. طناب فولادی شامل یک بخش مرکزی به نام مغزی است که در چند رشته (استرند) به دور ان به صورت مارپیچ تابیده میشود. هر رشته از چند مفتول که به طور مارپیچ دور یک مفتول مرکزی قرار میگیرد  تشکیل میشود .

به طور کلی طنابهای فولادی از یکی از سه نوع ماده اولیه زیر ساخته میشود :

1ـ مفتول فولادی بدون روکش یا غیر گالوانیزه :

این نوع مفتول معمولا برای طناب هایی مورد استفاده قرار میگیرد که عامل فرسایش در تعیین طول عمر مفید طناب نقش مهم تری داشته باشد و طناب کمتر در معرض عوامل ایجاد کننده زنگ زدگی قرار میگیرد .

2ـ مفتول فولادی گالوانیزه :

این نوع مفتول که دارای روکش یکنواخت روی مییباشد در برابر زنگ زدگی بر اثر آب دریا  هوا  رطوبت و سایر عوامل مشابه مقاوم است . بنابراین طناب های فولادی گالوانیزه در صنایع کشتیرانی  شیلانت  و... مورد استفاده قرار میگیرد .

3ـ مفتول فولادی استینلس استیل :

طناب هایی که از این نوع مفتول ساخته میشود علاوه بر مقاومت بسیار بالا در برابر زنگ زدگی در مقابل حرارت نیز تا 1050 درجه سانتیگراد مقاوم بوده و در صنایع شیمیایی و غذایی و دارویی مورد استفاده قرار میگیرد و هم چنین مقاومت بالایی در برابر اثرات مخرب اب دریا دارند .

سیم بکسل از طناب های قطور و قدرتمندی که در معدن به کار می رود تا طناب های ظریفی که در دوچرخه برای ترمز کاربرد دارد اطلاق می گردد. سیم بکسل، طنابی است از جنس فولاد که به شکل معمول از تابیده شدن رشته ای از جنس فلز به دور هسته ای از جنس فولاد یا کنف تولید می شود.

مغزی طناب فولاد

هسته سیم بکسل بخش داخلی آن است که مفتول های ریز سیم بکسل به دور آن پیچیده میشوند . وظیفه آن این است که استند ها را کنار یکدیگر نگه دارد پس باید به اندازه ای بزرگ باشد که زمانی که سیم بکسل تحت فشار است از تماس استند ها بایکدیگر جلوگیری کند .

فروش سیم بکسل

فروش سیم بکسل در اندازه قطرهای مختلفی انجام می شود. در فروش سیم بکسل باید میزان کشش مورد نیاز و میزان خمشی که مورد نیاز می باشد بررسی شود و سپس فروش سیم بکسل بر اساس نیاز مشتری انجام شود.

قیمت سیم بکسل

بر اساس عوامل مختلفی قیمت سیم بکسل تعیین می شود. از آن جا که سیم بکسل بیشتر وارداتی می باشد بنابراین بر اساس تغییرات ارزی قیمت سیم بکسل نیز متغیر می باشد. به غیر از تغییرات ارزی مشخصات فیزیکی سیم بکسل نیز بر روی قیمت سیم بکسل تاثیر می گذارد. نوع بافت، نوع پوشش،  ضخامت و متراژ و برخی دیگر از عوامل بر روی قیمت سیم بکسل تاثیر گذار می باشد. قیمت سیم بکسل به دلیل این که کالای اساسی و البته وارداتی محسوب می شود به شکل لحظه ای به مشتری سیم بکسل در هنگام خرید سیم بکسل اعلام می شود.

اهمیت کیفیت سیم بکسل

از آن جا که سیم بکسل وظایفی چون نگهداری و حمل کالاهای مهم را بر عهده دارد که باید بدون نقص جا به جا شوند و در بیشتر صنایع سنگین از آن ها استفاده می شود بنابراین باید در خرید سیم بکسل از سیم بکسل با کیفیت خریداری نمایید تا دچار خرابی و پارگی نشود. کیفیت سیم بکسل در حفظ تعادل بسیار موثر بوده و برای کارهای سنگین بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از قسمت هایی که بر روی کیفیت سیم بکسل تاثیرگذار می باشد مغزی سیم بکسل است. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با بازرگانی آسیا بکسل ( فرشاد عباسيان ) عرضه  کننده انواع سیم بکسل ، زنجیر و تجهیزات بارگیری تماس بگیرید.

بازرگانی آسیا بکسل یکی از بزرگترین تامین کنندگان سیم بکسل و زنجیر های فولادی و اتصالات بارگیری با افتخار به اطلاع شما صنعتگران محترم میرساند که انواع سیم بکسل در تناژ و سایز های گوناگون در این مجموعه موجود می باشد .

 

 

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :